Nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā Papendālē norisināsies pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā otrā posma sacensības, kurās startēs arī divi Latvijas pārstāvji – Edžus Treimanis un Rihards Veide. Sestdien norisināsies kvalifikācija un „Time – trial” superfināls, bet svētdien tiks noskaidroti otrā posma uzvarētāji pamatsacensībās.

Pasaules kausu sezona BMX superkrosā, kurā šogad kopumā paredzēti seši posmi, šīs nedēļas nogalē turpināsies Nīderlandes pilsētā Papendālē. Šī Nīderlandes pilsēta ir viens no galvenajiem BMX centriem valstī. Pasaules kausa posma sacensības, kas Papendālē nenotiek pirmo reizi, tiks aizvadītas atklātajā trasē.

Ne pārāk laba prognoze saņemta no sinoptiķiem, kuri nedēļas nogalei šai Nīderlandes pilsētai prognozē lietu un stipru vēju, kas var ieviest izmaiņas arī sacensību programmā. Šīs metroloģiskās prognozēs atstājušas arī savu iespaidu uz dalībnieku skaitu.

Sestdien paredzētas kvalifikācijas sacensības, kurās tiks noskaidroti tie 64 dalībnieki, kuri dienu vēlāk cīnīsies jau par uzvaru pamatsacensībās. Tikmēr galvenā uzmanība tiks pievērsta „Time – trial” superfinālam, kurā startēs 16 ātrākie sportisti pēc pirmā pasaules kausa posma, kas aprīļa vidū norisinājās Mančesterā. Svētdien jau norisināsies galvenā cīņa pamatsacensībās, kur arī tiks noskaidroti Papendāles posma uzvarētāji vīriešu un sieviešu grupās.

Uz Nīderlandi devušies arī divi Latvijas BMX riteņbraucēji – Edžus Treimanis un Rihards Veide. Mančesterā sevi lieliski apliecināja Treimanis, kurš pamatsacensībās izcīnīja augsto ceturto vietu, bet „Time – trial” superfinālā bija trešais. Edžus arī automātiski kvalificējies gaidāmā posma „Time – trial” superfinālam un pamatsacensībām. Tikmēr Veide sekmīgi Mančesterā pārvarēja kvalifikāciju, tomēr sacensības bija spiests noslēgt pamatsacensību pirmajā kārtā.

Galvenie favorīti Papendālē būs mājinieki nīderlandieši, kuriem galveno konkurenci sastādīs mūsu Treimanis, kā arī vadošie ASV, Francijas, Kanādas un Lielbritānijas sportisti. Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā Edžus Treimanis, kurš šobrīd ir līderis jaunizveidotajā BMX Eiropas līgā, tieši Papendālē sasniedza vienu no savas karjeras lielākajiem panākumiem, izcīnot otro vietu pasaules kausa izcīņas posma pamatsacensībās.