Šīs nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā Kalzienavēnā norisināsies BMX Eiropas līgas septītās un astotās kārtas sacensības, kurās startēs arī 41 Latvijas pārstāvis. Tikmēr ASV čempionāta cīņas sestdien un svētdien turpinās Māris Štrombergs. Jau sestdien sākas arī divu gadu ilgā Olimpiskā kvalifikācija.

BMX Eiropas līgas sacensību seriālā jau aizvadīti 6 no 11 posmiem. Šobrīd kopvērtējumā labās pozīcijās atrodas Latvijas sportisti. Prestižajā vīru elites grupā pārliecinošā vadībā ir „Thrill Factory” komandas braucējs Edžus Treimanis, bet junioru konkurencē līderis ir viņa komandas biedrs Kristens Krīgers. Vīru elitē šobrīd trešajā vietā tikmēr ir „GT Stay Strong” vienības pārstāvis Rihards Veide.

Šīs nedēļas nogalē BMX Eiropas līga turpināsies Nīderlandes pilsētā Kalzienavēnā, kur tiks aizvadītas septītās un astotās kārtas sacensības. Uz Nīderlandi devies arī 41 Latvijas pārstāvis. Prestižajā elites grupā vīriem mūsu valsti pārstāvēs uzreiz astoņi sportisti, viņu vidū arī Treimanis un Veide. Tāpat kupls latviešu skaits gaidāms arī jauniešu un bērnu vecuma grupās, no kurām vairākās mūsu sportisti ir favorītu vidū.

Tieši sestdien startēs arī Olimpiskās kvalifikācija, kas ilgs divus gadus. Šajā Olimpiskajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelnīs UCI ranga punktus, kas tālāk veidos arī nāciju rangu. Tieši nāciju rangs būs tas kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietas 2016. gada Olimpiskajās spēlēs vietas pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācijas, būs trīs vietas.

Vērtīgos kvalifikācijas punktus varēs iegūt arī BMX Eiropas līgas posmos, tādēļ jau tagad savu dalību šīs nedēļas posmos, bez mūsējiem, apstiprinājuši arī vadošie Francijas, Lielbritānijas un Nīderlandes sportisti. Kalzienavēnā startēs arī pērnā gada pasaules čempions Laims Filips no Lielbritānijas.

Tikmēr pāri okeānam ASV čempionāta sacensības Soltleiksitijā turpinās divkārtējais Olimpiskais čempions Māris Štrombergs. Valmierietis, kurš pārstāv „Free Agent/ Rockstar” komandu šajā sezonā ASV jau ticis pie četriem panākumiem, divus no tiem izcīnot pagājušās nedēļas nogalē.