Sestdien Nīderlandē tika aizvadīts BMX Eiropas līgas septītās kārtas sacensības, kurās startēja arī 41 Latvijas pārstāvis. Prestižajā vīru elites grupā uzvarēja Edžus Treimanis, bet junioru konkurencē nepārspēts bija Kristens Krīgers.

BMX Eiropas līgas sacensību sezona, kurā kopumā paredzēti 11 posmi, šīs nedēļas nogalē turpinās Nīderlandes pilsētā Kalzienavēnā, kur tiek aizvadītas septītās un astotās kārtas sacensības. Uz Nīderlandi devies arī kupls Latvijas sportistu skaits – 41 riteņbraucējs. Viņu vidū bija arī kopvērtējuma līderi elites, kā arī un junioru grupā – Edžus Treimanis un Kristens Krīgers. Šis posms ir īpašs arī ar to, ka tieši sestdien sākusies Olimpiskā kvalifikācija, kuras vērtīgos punktus varēs iegūt arī Eiropas līgā.

Sestdien tika aizvadītas septītās kārtas sacensības. Elites grupā vīriem, kur Latviju pārstāvēja astoņi sportisti, lielisku sniegumu demonstrēja Edžus Treimanis, izcīnot uzvaras visos priekšbraucienos, astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Lielajā finālā „Thrill Factory” pārstāvis jau sākumā izrāvās vadībā un lieliski nosargāja savas pozīcijas līdz pat finišam. Valmierieša pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem, kuru vidū bija arī pasaules čempions Laims Filips bija ļoti izteikts. Šī Edžum bija jau trešā uzvara pēc kārtas šajā sacensību seriālā. Tikmēr Rihards Veide aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tomēr tas šoreiz palika nepārvarēts.

Junioru konkurencē pārliecinoši finālā iekļuva Treimaņa komandas Kristens Krīgers. Jelgavnieks finālbrauciena sākumā sīvā cīņā izrāvās brauciena vadībā un spēja savu pārsvaru nosargāt līdz pat finišam, tādējādi izcīnot uzvaru un nostiprinoties kopvērtējuma līderpozīcijās. Līdz ceturtdaļfinālam aizkļuva Pēteris Kalniņš.

Sekmīgi latvieši cīnījās arī „Challange” grupās. B15 -16 grupā sesto vietu finālā izcīnīja Mikus Strazdiņš. Šajā pat vecuma grupā meitenēm Vinetai Pētersonei trešā vieta, bet Vanesa Buldinska ierindojās sestajā pozīcijā. B11 -12 zēnu grupā trešais bija Ronalds Rītiņš, Krūzeru 30 -39 konkurencē septītā pozīcija Gintam Zadrakam. Tikmēr vēl vienu uzvaru Latvijai atnesa astoņu gadus jaunā Paula Zavinska, kur bija nepārspēta starp sava vecuma meitenēm.