Svētdien Nīderlandē tika aizvadīts BMX Eiropas līgas astotās kārtas sacensības, kurās startēja arī kupls Latvijas sportistu skaits. Prestižajā elites vīru grupā vakardienas posma uzvarētājs Edžus Treimanis šoreiz bija ceturtais, bet junioru konkurencē dramatiskā cīņā otrais lielajā finālā finišēja Kristens Krīgers.

Jau vēstījām, ka vakar notikušajā BMX Eiropas līgas 7. posmā Nīderlandes pilsētā Kalzienavēnā lieliski nostartēja Latvijas sportisti. Elites grupā triumfēja Edžus Treimanis, bet starp junioriem ātrākais bija Kristens Krīgers.

Svētdien sportisti sacentās astotās kārtas sacensībās. Elites grupā vīriem līdz finālam šoreiz aizcīnījās uzreiz divi latvieši – Edžus Treimanis un arī Rihards Veide. Treimanis pusfinālā dramatiskā cīņā pēdējos metros apsteidza pasaules čempionu Laimu Filipu, tādējādi tiekot pie labākas celiņu izvēles finālam. Finālbraucienā latvieši startēja no pirmā un astotā celiņa. Jau no starta vadību centās izkarot Treimanis, tomēr viņam garām tika brits Laims Filips. Pie tam mūsu sportistu apsteidza vēl divi braucēji. Par uzvarētāju kļuva francūzis Silveins Andrē, kurš pēdējā taisnē apsteidza Filipu. Treimanis finiša līniju šķērsoja ceturtais, bet Veide sacensības noslēdza septītajā vietā.

Junioru konkurencē arī šoreiz finālu sasniedza Kristens Krīgers. Tajā „Thrill Factory” pārstāvim jau no starta izdevās iegūt vadību, tomēr uz papēžiem viņam mina mājinieks Niks Kimmens. Vienā no virāžām nīderlandietis uzbruka Krīgeram, tomēr sadursmes rezultātā piedzīvoja kritienu. Tikmēr latvietis bija spiests izbraukt no trases. Neskatoties uz to, Kristens spēja ātri atgriezties trasē un finišēja otrajā vietā. Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Pēteris Kalniņš, tomēr šo barjeru viņš šoreiz nepārvarēja.

Sekmīgi Latvijas riteņbraucēji cīnījās arī vairākās bērnu un jauniešu grupās. B11 -12 konkurencē uzvaru izcīnīja Saldus BMX kluba „Ozolēni” pārstāvis Ronalds Rītiņš. G15 -16 grupā piektajā pozīcijā sacensības noslēdza Vineta Pētersone. Astoņus gadus veco zēnu grupā Edgars Langmanis bija sestais, bet šajā pat vecuma konkurencē meitenēm uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Paula Zavinska.