EDŽUS TREIMANIS UZVAR BERLĪNĒ

Piektdienas pēcpusdienā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sākās pasaules kausa BMX Superkrosā 3. posma sacensības. Individuālā brauciena, jeb „time – trial”, superfinālā pirmo reizi karjerā uzvarēja Latvijas pārstāvis Edžus Treimanis, bet rīt notiekošajām pamatsacensībām kvalificējās arī pārējie trīs latvieši.

Pasaules kausa izcīņa BMX Superkrosā, kurā kopumā paredzēti pieci posmi, šīs nedēļas nogalē turpinās Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Šīs ir arī pirmās pasaules kausa sacensības, kur notiek cīņa par vērtīgajiem 2016. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem. Posma organizatori Berlīnē bija parūpējušies par pietiekami sarežģītu un ekstrēmu trasi, kas uz pārējo BMX būvju vidus izcēlās ar šaurajām taisnēm. Latviju Vācijā pārstāv četri sportisti – Edžus Treimanis, Rihards Veide, Kristens Krīgers un Māris Štrombergs. Titulētajam Štrombergam šīs ir pirmās sacensības Eiropā šajā sezonā.

Piektdien norisinājās kvalifikācijas sacensības, kā arī „time – trial” superfināls, kurā startēja 16 ātrākie BMX braucēji pēc šī gada pasaules kausa ranga. Vispirms norisinājās kvalifikācija, kurā trīs priekšbraucienu rezultātā tika noteikti tie 48 dalībnieki, kuri kvalificēsies rītdienas pamatsacensībām. Sekmīgi kvalifikāciju pārvarēja visi trīs tajā startējošie Latvijas sportisti – Štrombergs, Veide un Krīgers, tādējādi visus trīs redzēsim rīt cīņā par godalgām.

Tikmēr Edžus Treimanis, kurš pamatsacensībām jau kvalificējās automātiski, cīnījās par labāko rezultātu „time – trial” superfinālā. „Thrill Factory” komandas Valmieras sportists aizvadīja lielisku braucienu un uzrādīja labāko laiku. Lai kā arī konkurenti centās viņu pārspēt, tomēr Treimaņa rezultāts tā arī palika labākais. Mūsu sportistam šī ir pirmā uzvara kādās no pasaules kausa izcīņas „time – trial” sacensībām.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs