Sestdien Vācijas galvaspilsētā Berlīnē norisinājās pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā trešā posma pamatsacensības, kurās vīru elites grupā lielisku uzvaru izcīnīja Latvijas sportists Māris Štrombergs.

Pēc vakar aizvadītajām kvalifikācijas sacensībām un „time – trial” superfināla, kurā uzvarēja Latvijas sportists Edžus Treimanis, šodien norisinājās aizraujošās pamatsacensības. Galvenajām cīņām, bez Treimaņa, kvalificējās arī pārējie trīs latvieši – Māris Štrombergs, Rihards Veide un Kristens Krīgers. Sacensības uz ilgāku laiku svētdien tika pārtrauktas lietus dēļ, kas ietekmēja trasi, īpaši starta kalnu.

Astodaļfinālā, kurā startēja 64 dalībnieki, visus trīs savus braucienus uzvarēja „Free Agent/ Rockstar” komandas pārstāvis Štrombergs, tikmēr citā braucienā visas otrās vietas ieņēma Treimanis. Ceturtdaļfinālam kvalificējās vēl viens valmierietis Rihards Veide, bet šī barjera šoreiz nepārvarēta palika jaunajam Kristenam Krīgeram, kurš lai arī ir juniors, cīnījās ar elites vīriem. Ceturtdaļfinālā uzvaru sēriju turpināja Štrombergs, bet dramatiskā cīņā labāko 16 skaitā iekļuva Edžus Treimanis, kurš trases beigās apsteidza savu pilsētnieku Veidi, tādējādi neļaujot viņam turpināt cīņu par uzvaru.

Vienā pusfinālā startēja gan Māris Štrombergs, gan arī Treimanis. Divkārtējais Olimpiskais čempions uzvarēja arī šo braucienu, bet otram latvietim, diemžēl, nācās piedzīvot kritienu pirmajā taisnē, kas liedza iekļūt finālā. Ar lielu interesei tika gaidīts lielais fināls, kurā Štrombergs kārtējo reizi nodemonstrēja lielisku startu, bija labākais arī trasē un godam finišēja pirmajā vietā. Otrais lielajā finālā bija nīderlandietis Tvans Van Gents (Tvan Van Gent), bet trešais palika pasaules eksčempions no Francijas Joris Dodē (Joris Daudet).

Pasaules kausa BMX superkrosā 3. posma fināls:
1.Māris Štrombergs, Latvija
2. Tvan Van Gent, Nīderlande
3. Joris Daudet, Francija
4. Corben Sarrah, ASV
5. Renato Rezende, Brazīlija
6. Kyle Evans, Lielbritānija