5.jūlijā Ventspilī norisināsies Latvijas Čempionāts BMX frīstaila, skeitborda un ekstrēmās skrituļslidošanas skeitparka disciplīnā.

Latvijas Čempionāts skeitparkā norisināsies BMX frīstaila, skeitborda un ekstrēmās skrituļslidošanas iesācēju, amatieru un meistaru grupās. Šīs būs arī atlases sacensības augustā gaidāmajam Ghetto Games festivālam Ventspilī, kur piedalīsies dalībnieki no visas pasaules. Programmā arī Bunny-Hop un augstlēkšanas sacensības.

Saistībā ar skeitparku jomas attīstību, ir nodibināta „Latvijas Skeitparku asociācija”, kas centīsies vienlīdzīgi veicināt šo sporta veidu hobija, sporta un profesionālā sporta attīstību ne tikai skeitparka, bet arī citās disciplīnās.

Viens no asociācijas dibinātājiem Mikus Ojers: „Par šādas organizācijas dibināšanu domāts jau vairākus gadus. Es ļoti ceru, ka mums ar draugiem izdosies vienot pozitīvus un aktīvus cilvēkus ar dažādām vīzijām. Asociācija necentīsies uzspiest vienu viedokli vai kategoriskus noteikumus. Latvijas Skeitparku asociācija dibināta, lai skeitparku joma mērķtiecīgi attīstītos. Mums ir senas tradīcijas, fantastiski sasniegumi pasaulē un pie mums būvē pasaules līmeņa skeitparkus. Esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem šī joma augs un aizvien vairāk jauniešu izvēlēsies skeitbordu, skrituļslidas, BMX frīstaila vai MTB frīstaila velosipēdu.”

Skeitbords Latvijā radās ap 1980. gadu, BMX frīstails ap 1990. gadu, bet ekstrēmā skrituļslidošana tikai pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Pirmie skeitparku elementi Latvijā tika būvēti ap 1990. gadu, taču strauju attīstību to būvniecība piedzīvoja kopš 2000. gada, kad Ventspilī tapa pirmais rūpnieciski būvētais betona skeitparks, kam sekoja parki Jūrmalā, Rīgā un citviet. Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 80 skeitparki un skeitparku objekti, kuros bērni un jaunieši aktīvi var pavadīt savu brīvo laiku, kā arī piedalīties dažāda mēroga sacensībās.

Latvijas Čempionāts skeitparkā notiek ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes, OC Ventpils, Ghetto Games un Parbmx atbalstu.

Datums: 2014.gada 5.jūlijs.
Sākums: 11:00
Sacensību nolikums un dalībnieku reģistrācija: http://www.draugiem.lv/skeitparkilv
Skatītājiem ieeja bez maksas!