Nedēļas nogalē 273 lieli un mazi sportisti Valmieras pievārtē esošajā „SCO Centrs” trasē aizvadīja „SMScredit.lv BMX čempionāta” piektā posma sacensības. Elites un junioru apvienotajā grupā uzvaru svinēja mājinieks Kristers Lejiņš

Elites un junioru konkurencē, kur kopumā startēja 13 dalībnieki, priekšbraucienos dominēja galvenais favorīts Kristers Lejiņš no „Tālavas”, kā arī „Mārupes” klubu pārstāvošais valmierietis Elvis Puroms. Abi izcīnīja trīs uzvaras priekšbraucienos. Bez viņiem lielajā finālā iekļuva arī „MŠA” pārstāvis Toms Skujiņš, lietuvietis Arminas Kazlauskas, kā arī Kristaps Virskulis, Pēteris Kalniņš un iepriekš M17+ grupā startējošais Martinas Makaras no Lietuvas. Finālbraucienā savu favorīta statusu apliecināja Lejiņš, kurš izvirzījās vadībā un spēja savas pozīcijas nosargāt līdz pat finišam. Otrajā tikmēr ierindojās pieredzējušais Toms Skujiņš, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Puroms.

M17+ grupā savu pārākumu pār konkurentiem arī šoreiz apliecināja „MŠA” pārstāvis Kristaps Konrāds, kurš izcīnīja uzvaras visos priekšbraucienos un arī lielajā finālā. Uzreiz aiz viņa palika ventspilnieks Matīss Priede un rīdzinieks Toms Vasins. B16 jauniešu grupā arī šoreiz nepārspēts palika lietuvietis Gabriels Pabijanskas, apsteidzot Latvijas labāko šīs grupas braucēju Helviju Babri un vēl vienu Vecpiebalgas sportistu Arvi Kārkliņu.

B15 jauniešu grupā uzvarēja valmierietis Mikus Strazdiņš, otrais bija viņa kluba biedrs Artūrs Krists Bērziņš, bet trešais palika „Ozolēnu” kluba braucējs Vladimirs Boltiks. 14 gadus jaunu puišu konkurencē negaidīti triumfēja valcēnietis Anrijs Kuratņiks, pārspējot vienu no favorītiem Filipu Kristu Rozīti („Rīgas Favorīts/ RRS”) un jelgavnieku Robertu Danci.

Meiteņu 14+ grupā pie panākuma arī šoreiz tika „Silvas Ziķeru” sportiste Vineta Pētersone, kura neuzvarēja tikai vienā no četriem braucieniem. Otrā Valmierā bija Jelgavas pārstāve Vanesa Buldinska, bet trešā pozīcija madonietei Leldei Šumai. Krūzeros arī šoreiz panākumus guva Kristaps Ezītis un Alvis Lanso.

Tikmēr jaunākajās vecuma grupās uzvarēja Edvards Glāzers (B13), Rolands Pommers (B12), Aurimas Kairis (B11), Maksims Hromočknis (B10), Mikus Freimanis (B9), Edgars Langmanis (B8), Emīls Allers (B7), Rihards Laimīte (B5 -6), Vēja Baškite (G10 -13) un Līva Lizeta Glāzere G10.

Svētdien šajā pat trasē norisinājās aizraujošās cīņas Burtnieku novada kausa izcīņā, kurās dažādās vecuma grupās piedalījās vairāk nekā 220 dalībnieki.
Jau šīs nedēļas nogalē Rubenē norisināsies Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā elites un junioru grupām. Šajās aizraujošajās sacensībās, kur piedalīsies labākie Latvijas elites braucēji, savas paraugsacensības aizvadīs arī sešus gadus veci un jaunāki sportisti. Tāpat notiks arī Latvijas jaunatnes izlases sportistu prezentācija.