Jau sestdien Rubenes trasē norisināsies Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā elites un junioru grupām. Sacensības solās būt ļoti aizraujošas un spraigas, jo tajās startēs šobrīd spēcīgākie pašmāju BMX riteņbraucēji, tostarp pagājušā gada Latvijas čempions Rihards Veide, kuram būs jācīnās arī pret divkārtējo Olimpisko čempionu Māri Štrombergu, kā arī 2012. gada Eiropas čempionu Edžu Treimani.

Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā vīru elites un junioru grupās arī šogad tiek noskaidrots vienas dienas sacensībās. Tās šogad norisināsies 5. jūlijā vienā no pasaules grūtākajām, bet reizē interesantākajām trasēm -Rubenē. Līdzjutēju iepazīstināšana ar sportistiem notiks īsi pirms 14:00, bet tad sekos „time – trial”, jeb individuālā brauciena sacensības uz laiku. Pirmie priekšbraucieni tikmēr sāksies pulksten 14:45, bet lielais fināls gaidāms ap 16:00.

Cīņa par Latvijas čempionāta godalgām solās būt ļoti aizraujoša un spraiga. Savu dalību nozīmīgajās sacensībās apstiprinājis pērnās sezonas Latvijas čempions Rihards Veide. Viņam nopietnāko konkurenci sola izrādīt tituliem bagātais Māris Štrombergs un Eiropas čempiona titulu ieguvušais Edžus Treimanis.

Rihards Veide: „Lai cīnītos ar Māri un Edžu jebkurās sacensības ir jāparāda savs labākais sniegums un pat vēl vairāk. Mans uzdevums Latvijas čempionātā būs salikt visus elementus kopā īstajā brīdi un nobraukt teicamu apli. Rubenes trase ir neapšaubāmi labākā un viena no sarežģītākajām kādā esmu braucis. Šī trase prasa lielu fizisko spēku un labu tehnisko izpildījumu no braucēja puses. Uzskatu, ka tieši trases garums un plašums būs manas priekšrocības. Nekad nav paticis braukt mazās un saspiestās trasēs. Latvijas čempiona tituls pagājušajā sezonā bija viens no patīkamākajiem mirkļiem visā tās garumā. Es to paveicu pirmo reizi savā karjerā. Tas man bija liels sasniegums, jo kļūt par Latvijas čempionu nav viegls uzdevums, it īpaši šogad, kad man iegūtais tituls būs jāaizstāv pret Māri, Edžu un pārējiem sportistiem.”

Edžus Treimanis: „Pēdējā laikā tā pavisam nopietni Rubenes trasē nav izdevies patrenēties, jo gandrīz katru dienu līst lietus. Tādēļ nav bijusi iespēja par simts procentiem izbraukāties. Tomēr iepriekš esmu aizvadījis pietiekami daudz stundas šajā trasē, tāpēc uz mani tas, cerams, nekādu negatīvu iespaidu neatstās. Mans uzdevums ir pavisam vienkāršs – uzvarēt. Ar nevienu citu vietu kā pirmo, es noteikti nesamierināšanos.