Sestdien lieliskos laika apstākļos „Māra Štromberga aģentūras” superkrosa trasē Rubenē norisinājās Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā elites un junioru grupām. Elites vīru konkurencē aizraujošā cīņā par Latvijas čempionu kļuva Edžus Treimanis, uzreiz aiz sevis atstājot Māri Štrombergu.

Pašmāju vadošie elites un junioru BMX riteņbraucēji pirms došanās uz Eiropas un pasaules čempionātiem, sestdien tikās Rubenē, lai cīnītos par godalgām Latvijas čempionātā. „Māra Štrombera aģentūras” superkrosa trasē, kas pamatoti tiek uzskatīta par vienu no aizraujošākajām un grūtākajām pasaulē, šīs bija pirmās oficiālās sacensības.

Sākumā norisinājās „time – trial”, jeb individuālā brauciena sacensības. Elites grupā visātrāko rezultātu uzrādīja Edžus Treimanis, kurš aiz sevis atstāja Rihardu Veidi un Elvi Puromu. Junioru grupā visātrāk apli veica galvenais favorīts Kristens Krīgers.

Pamatsacensības elites vīru grupai sākās ar trijiem priekšbraucieniem, kur sportisti tika sadalīti divās grupās. Uzvaras visos trijos priekšbraucienos izcīnīja Treimanis un Veide. Tikmēr Māris Štrombergs, pēdējo distances daļu braucot nedaudz rezervēti, ieņēma trīs trešās vietas. Bez šiem vīriem, finālā iekļuva arī Klāvs Lisovskis, Toms Skujiņš, Elvis Puroms un Ansis Uškaurs.

Izšķirošajā finālbraucienā no starta pirmais aizbrauca Štrombergs, kuram turpat aiz muguras atradās Treimanis. Aizraujošā cīņā trases vidus daļā Edžus Treimanis spēja apsteigt divkārtējo Olimpisko čempionu. Savas pozīcijas nevienam Edžus tā arī neatdeva un kārtējo reizi kļuva par Latvijas čempionu. Otrajā vietā ierindojās Māris Štrombergs, bet trešais bija Rihards Veide.

Edžus Treimanis pēc finiša: „Es esmu ļoti gandarīts. Šo uzvaru vērtīgāku padara tas, ka startēja arī Māris. Priekšbraucienos visi braucām nedaudz rezervētāk, bet finālā cīņa jau bija ļoti laba. Man bija trīs plāni, kā apsteigt Māri. Šoreiz realizējās otrais no tiem. Nākamais uzdevums ir sekmīgs starts Eiropas čempionātā, kur ceru aizvadīt labus braucienus.”

Junioru grupā uzvarētājs tika noskaidrots trīs braucienu summā. Ļoti pārliecinošu sniegumu demonstrēja Krīgers, uzvarot visos braucienos. Tādējādi Kristens otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas junioru čempionu. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Virskulis, bet trešais palika Saldus braucējs Pēteris Kalniņš.

Sacensības Rubenē pulcēja kuplu skatītāju skaitu, kas aktīvi atbalstīja savus favorītus. Starp braucieniem norisinājās arī Latvijas jaunatnes izlases sportistu prezentācija un sešu gadu jaunu sportistu sacensības.