BMX riteņbraucējs Edžus Treimanis, kurš pagājušās nedēļas nogalē Rubenē kļuva par Latvijas čempionu, sarunā ar Sportacentrs.com izteicās, ka sezonas turpinājumā cer uz godalgotu vietu Eiropas čempionātā un finālu pasaules čempionātā.

Latvijas čempionāta finālbraucienā Treimanim izdevās pārspēt divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu. “Bieži tas negadās, tādēļ allaž ir patīkami. Pirms fināla biju izdomājis trīs variantus, kā apdzīt Māri. Nostrādāja jau pirmais no tiem – pirmajā virāžā tiku viņam garām pa iekšējo celiņu. Pēc mačiem par to vien pasmējāmies, jo pirms pāris dienu iepriekš tieši par to bijām runājuši. Māris atzina, ka īsti nav lēcis trešo lēcienu un varētu aizlēkt uz āru. Tā arī notika, bet es to izmantoju un ap apakšu aizbraucu viņam garām.”

“Pirms sacensībām labi apzinājos kādas ir manas un kādas ir Māra stiprās puses. Man droši vien bija priekšrocības, jo es no visiem Rubenes trasē laikam esmu braucis visbiežāk,” atzīst Edžus. “Pērn rudenī nedaudz pāršķūrējām trasi, jo mēģinām sekot līdzi tendencēm pasaules trasēs. Par 90% trase paliek tāda, kā bijusi, tomēr 10% mainās. Tās ir mazas nianses. Ja iepriekš trase bija pielāgota Londonas olimpisko spēļu trasei, tad tagad ir gluži vai divas trases vienā. Lai cik esi te braucis, vienmēr var vēl kaut kur piestrādāt.”

Trešdien Latvijas BMX komanda devās uz Eiropas čempionātu Dānijas pilsētā Roskildē. Piektdien tiks aizvadīts Eiropas līgas pēdējais posms un Treimanis atzīst, ka viņam, visticamāk, pietiks punktu, lai nosargātu uzvaru kopvērtējumā. Bet svētdien gaidāms Eiropas čempionāta fināls.

“Galvenie konkurenti noteikti būs francūži ar Jorisu Dodē un nīderlandieši ar Tvanu van Gentu priekšgalā. Dodē Eiropā vienmēr ir braucis labi, bet par van Gentu vispār brīnāmies – startē viņš diezgan reti, taču visos mačos ir līderu pulkā,” skaidro Treimanis. “Protams, tāpat viens no favorītiem būs arī Štrombergs.”

26 gadus vecais valmierietis, kurš kļuva par 2012. gada Eiropas čempionātu arī sev par mērķi izvirza goda pjedestālu. Bet jūlija beigās Nīderlandes pilsētā Roterdamā gaidāmajā pasaules čempionātā Edžus beidzot gribētu iekļūt finālā. “Pēdējos gados pasaules čempionātos esmu startējis švaki. Pērn biju labā formā, taču guvu traumu Eiropas čempionāta pēdējā posmā, kas liedza aizbraukt uz pasaules čempionātu. Šogad ļoti gribētos beidzot sasniegt finālu.”