Sestdien Dānijas pilsētā Roskildē norisinājās Eiropas Challange čempionāta sacensības bērniem, jauniešiem un amatieriem, kurās ļoti sekmīgi startēja Latvijas jaunie sportisti, izcīnot sešas godalgas, no kurām četras zelta.

Dānijas pilsētā Roskildē sestdien turpinājās trīs dienu garais BMX sacensību maratons. Sestdien cīņā par Eiropas Challange čempionāta godalgām devās bērnu, jauniešu un amatieru grupu sportisti. Kupli pārstāvēti šajās sacensībās bija arī Latvijas BMX braucēji, kuri vairākās vecuma grupās bija vieni no favorītiem.

Mūsu BMX braucējiem Roskildes trase bija ļoti veiksmīga, jo kopumā latvieši izcīnīja sešas godalgas. Īpaši jāizceļ pirmo vietu ieguvēji. B13 jauniešu grupā lieliskas sacensības aizvadīja valmierietis Edavards Glāzers, kurš lielajā finālā spēja izkarot pirmo pozīciju, kuru nosargāja līdz pat finišam, tādējādi kļūstot par sacensību uzvarētāju. Šajā pat grupā līdz finālam aizcīnījās arī rīdzinieks Reino Liepiņš, kuram šoreiz piektā vieta. B12 grupā starp astoņiem finālistiem bija arī Saldus kluba „Ozolēni” braucējs Ronalds Rītiņš. Augumā raženais sportists aizvadīja lielisku braucienu, pārspējot visus savus konkurentus, tādējādi svinot lielisku uzvaru. Vēl vienu čempiona titulu Latvijai atnesa G8 meiteņu grupas aktīvā braucēja Paula Kibare, kura ir viena no labākajām pašmāju braucējām arī puišu konkurencē. Šoreiz Paula Dānijas trasē pārspēja visas savas vienaudzes. Uzreiz aiz goda pjedestāla šeit palika Paula Zavinska, kurai ceturtā pozīcija.

Lieliski sevi apliecināja arī septiņus gadus vecie Latvijas zēni. Finālā iekļuva trīs mūsējie – mārupietis Emīls Allers, kā arī Markus Ozoliņš un Rodrigo Antulis. Par čempionu izdevās kļūt Alleram, bet uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Ozoliņš. Tikmēr Rodrigo šoreiz ceturtā pozīcija. Astoņus gadus veco puišu grupā, pateicoties labi aizvadītajiem priekšbraucieniem, viens no favorītiem bija Edgars Langmanis. Jaunais sportists spraigā cīņā lielajā finālā ierindojās otrajā vietā. B9 grupā starp astoņiem labākajiem iekļuva arī Salvis Garančs, izšķirošajā braucienā viņš ierindojās respektablajā sestajā vietā. G10 grupā citu valstu sportistēm lielu konkurenci sagādāja Valmieras jaunā BMX braucēja Līva Lizeta Glāzere. Viņa sacensības noslēdza lielajā finālbraucienā, kurā ierindojās ceturtajā vietā. Jāizceļ arī Filips Krists Rozītis. „Rīgas Favorīta” kluba pārstāvis B14 konkurencē finišēja septītais.

Šie rezultāti vēlreiz parāda to, ka arī Latvijas jaunās paaudzes sportisti ir starp pašiem vadošajiem Eiropā. Rīt savas cīņas Eiropas čempionātā aizvadīs mūsu elites un junioru vīri, kā arī vairāku Challange grupu sportisti.