Latvijas BMX riteņbraucēji pēc ļoti veiksmīgā Eiropas čempionāta, kurā kopumā tika izcīnītas septiņas zelta, trīs sudraba un divas bronzas medaļas, aktīvi turpina gatavoties pasaules čempionātam, kas nākamajā nedēļā norisināsies Nīderlandē.

Nepilna nedēļa pagājusi kopš Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā, kas šogad norisinājās Dānijas pilsēta Roskildē. Nozīmīgās sacensības veiksmīgas izvērtās lielai daļai mūsu sportistu, tostarp Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases braucējiem.

Zelta medaļu prestižajā vīru elites grupā izcīnīja Māris Štrombergs, kuram šis bija jau trešais čempiona tituls Eiropā. Lielajā finālā iekļuva arī Edžus Treimanis, kurš noslēdza labāko sešinieku. Junioru konkurencē mūsu lielākā cerība Kristens Krīgers spraigajā finālbraucienā finišēja otrais, tiekot pie sudraba medaļas.

Zelta medaļas Latvijai atnesa mūsu jaunie un talantīgie sportisti. B15 grupā jauniešiem nepārspēts palika jaunatnes izlases pārstāvis Mikus Strazdiņš. Tāpat G15 grupā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Vineta Pētersone. B13 puišu grupā čempiona titulu izcīnīja Eduards Glāzers, bet B12 konkurencē pirmais bija Ronalds Rītiņš. Īpaši jāizceļ arī abu mazāko čempionu – Emīla Allera un Paulas Kibares paveiktais.

Otrās vietas Eiropas Challange čempionātā, bez Krīgera, izcīnīja B7 jaunais sportists Markus Ozoliņš un gadu vecākais Edgars Langmanis (B8). Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Vanesa Buldinska (G15) un Kristaps Konrāds (M25 -59).

Finālistu pulkā bija arī Rodrigo Antulis Paula Zavinska, Salvis Garančs, Līva Lizeta Glāzere, Reino Liepiņš, Filips Krists Rozītis, Lelde Šuma, Kristaps Ezītis un Markus Valdmanis.

Jau nākamajā nedēļā Latvijas BMX izlašu sportisti dodas uz pasaules čempionātu, kas norisināsies Nīderlandes pilsētā Roterdamā esošajā slēgtajā trasē.