Nedēļas nogalē, pirmo reizi Sabilē norisināsies BMX un MTB freestyle dirt sacensības Sabile Valley Jam 2014. Tās organizē paši Sabiles jaunieši – BMX entuziasti.

Sabiles trases pārbūves, uzlabošanas un sakopšanas darbi notiek jau no pavasara. Lielās Latvijas talkas laikā ar Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes atbalstu tika izveidota trases tramplīnu jeb dirtu struktūra. Pēc tam vasaras mēnešos puiši rekostrurēja esošās trases koka kontsrukcijas, kā arī uzbūvēja četrus jaunus koka uzmetienus.

Sabile Valley Jam 2014, jeb Sabiles ielejas ielēkāšana notiks parlēli leģendārajiem Sabiles vīna svētkiem, kas jau 16 gadus Sabilē norisinās, jūlija pēdējā nedēļas nogalē. It sevišķi tie priecē novada iedzīvotājus un atpūsties gribētājus no visas Latvijas ar saviem raibajiem pasākumiem, tirdziņiem un atrakcijām Sabiles centrtā, visas sesdienas garumā. Savukārt Valley Jam organizatori dos iespēju svētku apmeklētājiem, it sevišķi, bērniem un jauniešiem, iepazīties ar BMX un MTB ekstrēmajiem sporta veidiem, jo sacensību apmeklējums būs pa brīvu tās norisināsies visas dienas garumā.

Afisha_ValleyJamA4_Sabile-660

Sacensības sākas 14:00, bet dalībnieku reģistrēšanās notiek no 11:00. Iemēģināt trasi un iesildīties dalībnieki aicināti no 12:00. Līdz jābūt aizsargķiverēm un, nepilngadīgajiem braucējiem, vecāku atļaujām.

Sacensības arī skaitās, kā specializētā MTB divriteņu veikala S-pot.eu rīkotā čempionāta Dirt tour 2014 ceturtais posms, tādejādi dalībniekiem būs iespēja krāt kopvērtējuma punktus. Čempionāts vasarā norisinās vairākās Latvijas dirt trasēs. Braucēji startē amatieru un profesionāļu grupās, kur pirmo trīs vietu ieguvēji un labākā trika meistarsiegūst balvas. Sacensības atbalsta arī ParBMX specializēto BMX divriteņu veikals.

Sabiles BMX jaunieši domā, ka ar šāda pasākuma palīdzību varētu tikt iekustināta Sabiles dirtu trase, jo tā ir neslēgta teritorija, kuru jebkurā laikā var apmeklēt, ik viens Latvijas BMX un MTB fresstyle entuziasts. Pasākuma mērķis ir popularizēt ekstrēmos sporta veidus Talsu un apkkārtējo novadu bērnu un jauniešu vidū.

Sabiles BMX aktīvisti jau vairākus gadus ir arī vietējās biedrības Sabiles Jauniešu centrs biedri un arī iesaistījušies GhettoGames organizatoru veidotājā biedrību apvienībā Ghetto Aliance. Tā apvieno pasākumu un sporta spēļu organizatorus no visas Latvijas ar kopīgu mērķi popularizēt nodarbošanos ar sportu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī veicināt kvalitatīva un saturīga brīvā laika pavadīšanu jauniešu vidū. Tādēļ Sabiles jaunieši jau no 2013. gada rudens regulāri apmeklēja Ghetto Games mācības un seminārus Rīgā.

SabilesBMX dirt trases pārbūves darbus atbalsta vietējā Sabiles pārvalde un uzņēmēji. Pasākuma organizēšanai palīdz Talsu novada bērnu un jauniešu centrs, kā arī Talsu novada pašvaldība.

Papildu informācijai par Sabile valley jam 2014:

Mairis Švīgers, biedrības Sabiles jauniešu centrs biedrs

Tālr.: 26391259

E-pasts: [email protected]

twitter.com/SabilesDirti

Informācija par biedrību Sabiles jauniešu centrs:

www.facebook.com/sabilesjauniesucentrs

www.sabbiedriba.lv

twitter.com/Sabbiedriba