Svētdien Roterdamā norisinājās pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā pamatsacensības elites un junioru sportistiem. Prestižajā vīru elites grupā lielajā finālā Latvijas izlases sportists Edžus Treimanis, neskatoties uz masu kritienu, spēja izcīnīt augsto ceturto vietu. Tikmēr Māris Štrombergs pusfinālā, esot stabilā otrajā vietā, riepas plīsuma dēļ piedzīvoja kritienu un finālā neiekļuva.

Pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā kulminācija norisinājās svētdien, kad elites un junioru grupu braucēji aizvadīja kvalifikāciju un pamatsacensības. Latviju kopumā pēdējā sacensību dienā pārstāvēja septiņi sportisti, tostarp arī Māris Štrombergs, kurš vakar bija piektais solo braucienā un Edžus Treimanis (vakar ieņēma astoto vietu). Junioru grupā favorītu pulkā bija vēl viens Ivo Lakuča audzēknis Kristens Krīgers.

Kvalifikācijas sacensībās vairāk nekā 100 dalībnieki cīnījās par iespēju iekļūt starp 64 labākajiem, kuri turpināja cīņas astotdaļfinālā. 16 sportisti, tostarp Edžus Treimanis, astotdaļfinālam kvalificējās automātiski. Kvalifikācijā vīru elites konkurencē lieliski startēja Māris Štrombergs, izcīnot trīs pārliecinošas uzvaras. Tāpat nākamajai kārtai no latviešiem kvalificējās vēl viens valmierietis Rihards Veide. Tikmēr junioru konkurencē trīs uzvaras izcīnīja Krīgers, arī iekļūstot astotdaļfinālā.

Tajā vienā braucienā elites grupā brauca Štrombergs un Veide. Māris, veicot labu braucienu, palika nepārspēts, kamēr Rihards Veide ierindojās septītajā pozīcijā, no tālākām cīņām izstājoties. Labāko 32 sportistu skaitā iekļuva arī Edžus Treimanis, kurš bija otrais savā braucienā. Ceturtdaļfinālā Štrombergs startēja vienā braucienā ar vēl vienu no favorītiem un arī divkārtējo pasaules čempionu Sam Villoughby (Semu Vilobiju). Latvijas sportists finišēja otrais, tieši aiz titulētā austrālieša. Pusfinālistu pulkam kvalificējās arī Treimanis, ieņemot otro pozīciju savā braucienā.

Pirmajā pusfināla braucienā vīru konkurencē startēja arī Edžus Treimanis. Latvijas izlases sportists aizvadīja stabilu braucienu, piekāpjoties tikai Vilobijam un tiekot lielajā finālā. Tikmēr Māris Štrombergs savā braucienā pirmajā taisnē cīnījās par līderpozīcijām ar pazīstamo ASV sportistu Connor Fields (Konoru Fīldu). Lielāko trases daļu mūsu sportists turējās stabilā otrajā vietā, tomēr beigu daļā, pirms viena no mazajiem trampalīniem, plīsa Māra velosipēda riepa. Tā rezultātā tika piedzīvots kritiens, kas liedza turpināt cīņu par uzvaru.

Izšķirošajā elites braucienā Treimanis startēja no trešā celiņa. Tieši blakus mūsu sportistam stāvēja galvenais favorīts finālā Vilobijs. Fināls izvērtās pavērsieniem bagāts. Vadībā izrāvās Fīlds, kuram cieši sekoja Vilobijs. Pēc vienas no virāžām ASV sportists pieļāva kļūdu un piedzīvoja kritienu, sev līdzi paraujot arī sekotājus, tostarp Treimani, kurš tobrīd brauca ceturtajā pozīcijā. Valmierietis spēja gana ātri piecelties un finišēja ceturtajā vietā, sasniedzot vienu no savas karjeras lielākajiem panākumiem. Par pasaules čempionu kļuva Vilobijs, kurš spēja izvairīties no sadursmes un finišēja lepnā vientulībā. Otro vietu izcīnīja kanādietis Torijs Naihaugs (Tory Nyhaug) , bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa brits Trī Vaits (Tre Whyte) .

Junioru konkurencē Kristens Krīgers sekmīgi un pārliecinoši pārvarēja gan astotdaļfinālu, gan arī ceturtdaļfināla barjeras. Pusfinālā jelgavnieks aizvadīja ļoti skaistu un pārliecinošu braucienu, finišējot pirmais. Lielajā finālā Kristenam šoreiz neizdevās jau no starta būt pašā priekšā, tādēļ atlika savas pozīcijas uzlabot brauciena laikā. Vienā no trampalīniem Kristens, cenšoties apsteigt konkurentus piedzīvoja nepatīkamu kritienu un izstājās. Mūsu sportistam noslēgumā astotā pozīcija.

Sacensības „Ahoy” arēnā vēroja daudzi tūkstoši skatītāju. No Latvijas sportistiem medaļas pasaules čempionātā izcīnīja Vineta Pētersone, Emīlss Allers un Kristers Apels. Nākamajā gadā pasaules čempionāts norisināsies Beļģijā.