Jau rudenī Valmierā paredzēts sākt apjumtās BMX trases celtniecību

Valmieras pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā plāno izsludināt iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu Vidzemes Olimpiskā centra attīstības projektā, kurā paredzēts izveidot peldbaseinu un BMX riteņbraukšanas trasi. Paredzēts, ka būvniecību varētu sākt jau šī gada rudenī, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jase.

Savukārt slēgtā BMX riteņbraukšanas trase paredzēta sacensību izmērā – 77 reiz 55 metru garumā, un tā atbildīs Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības prasībām. Arī riteņbraukšanas trasē varēs rīkot starptautiskas sacensības, kurās sasniegtie rezultāti tiks atzīti no Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības puses. BMX trasē tiks izveidotas skatītāju tribīnes aptuveni ar 2000 vietām. Būtiski, ka BMX trase būs transformējama. Tas nozīmē, ka to varēs izmantot arī citu pasākumu norisei.

Pēc D.Jases teiktā, noslēdzoties būvniecības darbiem, tiks veikta visas teritorijas labiekārtošana, izveidojot bruģētu gājēju celiņu tīklojumu, apstādījumu un atpūtas zonas, kā arī laukumu bērnu aktivitātēm.

Kā norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks: “Peldbaseina un slēgtās BMX riteņbraukšanas trases projekts ir ļoti nepieciešams Valmieras pilsētai. Tā īstenošana ļaus stiprināt Valmieras kā Vidzemes sporta centra nozīmi, tā arī nodrošinās nepieciešamo infrastruktūru dažāda līmeņa sporta sacensību un treniņu norisei.

Ne mazāk svarīgi, tā būs papildu iespēja popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu iedzīvotāju un skolu jaunatnes vidū, mudinot iesaistīties dažādās sporta aktivitātes un rūpēties par savu veselību”.