Latvijas BMX braucējs Māris Štrombergs ieņēmis piekto vietu superfinālā braucienā uz laiku. Šodien Argentīnas pilsētā Santjago paredzētas pamatsacensības, kurām izdevās kvalificēties arī Rihardam Veidem un Kristenam Krīgeram

Superfinālā uzvarēja brits Līems Filipss, kura laiks bija 31.686 sekundes. Par sešām sekundes simtdaļām atpalika amerikānis Konors Fīldss, bet vēl par nepilnām 15 simtdaļām atpalika Fīldsa tautietis Korbens Šarra.

Štrombergs no uzvarētāja atpalika gandrīz sešas desmitdaļas, bet no ceturtajā vietā esošā francūža Žorisa Dodē viņu šķīra trīsarpus desmitdaļas. Pavisam superfinālā braucienā ar atsevišķu startu piedalījās 16 dalībnieki.

Uz tālo Argentīnu trenera Ivo Lakuča vadībā devušies trīs Latvijas sportisti – Māris Štrombergs, Rihards Veide un Kristens Krīgers. Aizvadītās nedēļas nogalē Mārim izdevās izcīnīt otro vietu vienā no ASV čempionāta posmiem. Tikmēr Kristens Krīgers un Rihards Veide treniņus turpināja Latvijā, startējot arī Rīgas kausa izcīņas sacensībās, abiem kāpjot uz goda pjedestāla. Jāatgādina, ka pasaules kausa izcīņas sacensībās juniori startē vienā grupā ar elites sportistiem.

Diemžēl uz Argentīnu nav devies pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvējs Edžus Treimanis, kurš ar panākumiem startējis arī pasaules kausa izcīņā superkrosā, tiekot pie ceturtās pozīcijas pamatsacensībās Mančesteras posmā, kā arī izcīnot uzvaru Berlīnes posma „Time – Trial” superfinālā. Treimanis treniņa laikā krita, kā rezultātā guva kājas savainojumu, kas liegs braukt ar riteni tuvākās sešas nedēļas.