Pasaules kausa izcīņā BMX Superkrosā Santjago Argentīnā uzvaru izcīnījis Māris Štrombergs. Viņš bija pārliecinoši labākais gan savā ceturtdaļfināla, gan pusfināla braucienā, taču finālā talkā nācās ņemt fotofinišu, kurš apstiprināja latvieša triumfu.

Sākotnēji bija plānota četru Latvijas pārstāvju dalība šajā posmā, taču savainojums piespieda Edžu Treimani uz laiku atteikties no dalības sacensībās un noskaņoties nākamajai sezonai. Tālāk pār astotdaļfinālu neizdevās aizkļūt Rihardam Veidem un Kristens Krīgeram, līdz ar to uz uzvaru turpināja pretendēt vien Māris Štrombergs.

Viņš pārliecinoši uzvarēja ceturtdaļfinālā un arī pusfinālā neviens nespēja Štrombergam izrādīt pretestību. Pirms finālbrauciena visu dalībnieku nervus vēl vairāk uzkurināja aizkavēšanās, jo vienam sportistam nācās pēdējā brīdī nomainīt riepu.

Startā Štrombergs nedaudz aizķērās, taču jau līdz pirmajam līkumam prata uzņemt tādu ātrumu, ka paspēja tikt līkuma iekšmalā. Ar to viņš bija ieguvis līderpozīcijas un priekšrocības tālākajā trases daļā, taču pašās beigās viņu tomēr panāca brits Filipss. Viņš Štrombergam bija tik tuvu, ka tiesneši nolēma izmantot fotofinišu, kurā tomēr skaidri bija redzams, ka uzvara Latvijas pārstāvim.

Argentīnā norisinājās ceturtais Superkrosa posms, savukārt piektais un pēdējais gaidāms Kalifornijā, ASV, kurā arī izšķirsies kopvērtējuma uzvarētājs. Jāpiezīmē, ka visi Latvijas sportisti šodien startēja ar melnām lentītēm, pieminot nesen mūžībā aizgājušo Hariju Osi.

Superkross BMX, Argentīna,fināls

V. Sportists Valsts
1. M. Štrombergs Latvija
2. L. Filipss Lielbritānija
3. T. Nihaugs Kanāda
4. Dž. var Gorkoms Nīderlande
5. R. Rezende Brazīlija
6. K. Fīldss ASV