Jūlijā 26 gadus vecais Edžus Treimanis bija labākais no pašmāju pārstāvjiem pasaules čempionātā, izcīnot ceturto vietu, bet šogad viņš tika kronēts par Latvijas čempionu. Sezonu Treimanis vasaras izskaņā gan noslēdza priekšlaicīgi, kad treniņā savainoja kājas apakšstilbu, kurā vēlāk tika konstatētas divas plaisas.

“Šī bija mana līdz šim veiksmīgākā BMX sezona. Iegūtā ceturtā vieta pasaules čempionātā un Latvijas čempiona tituls ir labs sasniegums. Pietiekami labi nostartēju arī Eiropas sacensībās, uzvarot Eiropas līgas kopvērtējumā. Eiropas čempionātā neizdevās viss, kā gribētos, taču kopumā šī ir izvērtusies ļoti veiksmīga sezona. Trauma sezonas beigās nedaudz traucēja, taču kopumā sezona vērtējama pozitīvi,” pauda Treimanis.

Pirms iedzīvošanās traumā latvietis vēl bija cerējis startēt noslēdzošajās Pasaules kausa izcīņas sacensībās Superkrosā.

“Pēc traumas jūtos ļoti labi. Kāja ir veiksmīgi sadzijusi un nesāp, tāpēc diezgan ātri sāku kaut ko darīt. Pašlaik esmu par 90% gatavs,” atzina Treimanis. “Esmu jau sācis gatavoties nākamajai sezonai. Dīkstāve bijusi pietiekama, jo kājas traumas dēļ sanāca piespiedu atvaļinājums. Pašlaik man jāiziet rehabilitācijas process, turpretī pārējiem BMX braucējiem sacensības ir beigušās, tāpēc viņi vēl var atpūsties. Var teikt, ka daļēji esmu sācis ceļu uz nākamo sezonu, kura sāksies tikai aprīlī. Laika pietiek.”

Ierasti Treimanis sezonai gatavosies kopā ar divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu, un arī šis gads nebūs izņēmums.

“Pie Māra uz ASV došos pirms Eiropas sezonas sākuma. Februāris un marts ir brīdis, kad Eiropā BMX vidē nekas nenotiek. Varbūt piedalīšos arī kādās sacensībās ASV. Pieredze rāda, ka mums tās ir pirmās sacensības, taču amerikāņi ir braukuši jau visu ziemu, tāpēc eiropiešiem rezultāti ir pieticīgi. Tomēr pēc tam, dodoties atpakaļ uz Eiropu, ir neliela priekšrocība,” pauda Treimanis.

Jūnijā startēja 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas ilgs divus gadus. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelnīs Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) ranga punktus, kas tālāk veidos arī olimpisko nāciju rangu. Tieši šis rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietas 2016.gada olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Lielākais, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas.

“Ja visi būs veseli un Māris brauks Pasaules kausa sacensībās, trīs braucēju kvalificēšanās Olimpiādei būtu reāla. Jācer uz to labāko un jābrauc katrās sacensībās,” piebilda sportists.

Olimpiskajā kvalifikācijas rangā Latvija pašlaik ieņem ceturto vietu, atpaliekot vien no ASV, Francijas un Nīderlandes. Augustā latvieši rangā uz brīdi ieņēma pat pirmo vietu.

“Izskatās, ka esam četri braucēji, kas cīnās par vietu uz Riodežaneiro Olimpiādē. Štrombergs vienmēr cenšas uzvarēt augstākā mēroga sacensībās. Es cīnos par iekļūšanu finālā. Tāpat mums ir Kristens Krīgers, kurš, būdams juniors, divas reizes iekļuvis Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Viņa izaugsme ir acīmredzama. Divu gadu laikā Kristens varēs iebraukt ne tikai pusfinālā, bet arī finālā. Rihardam Veidem jāpierāda sevi, jo šī sezona viņam nav izdevusies. Cerams, ka nākamajā gadā saņemsies,” Latvijas sportistu sekmes un cerības uzskaitīja Treimanis. “Mums ir veselīga savstarpējā konkurence. Rihards, es un Māris trenējamies pie viena trenera. Nav tādu domu, ka trīs tiks uz Olimpiādi, bet ceturtais – nē. Gala rezultāts parādīs, kurš piedalīsies olimpiskajās spēlēs. Normatīvi ir skaidri un gaiši saprotami, kuram vairāk punktu – tas brauc. Tur nav, ko apvainoties.”

“Par nākotnes plāniem un 2020.gada olimpiskajām spēlēm man ir grūti spriest. Viss atkarīgs no veselības. Domāju, ka motivācijas man pietiks un braukšu tik ilgi, cik vien varēšu,” izteicās Latvijas sportists.

Treimanis 2012.gada olimpiskajās spēlēs Londonā tika līdz pusfinālam, ierindojoties devītajā vietā.

Izmantotoa leta.lv informācija: